ACHL-50.000MHZ-EK
ACHL-50.000MHZ-EK
Enlarge
For Reference Only
Part Number ACHL-50.000MHZ-EK
LIXINC Part # ACHL-50.000MHZ-EK
Manufacturer Abracon
Category
Description XTAL OSC XO 50.0000MHZ HCMOS TTL
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models ACHL-50.000MHZ-EK PCB Footprint and Symbol
ACHL-50.000MHZ-EK Specifications
Part Number:ACHL-50.000MHZ-EK
Brand:Texas Instruments
Absolute Pull Range (APR) :-
Base Resonator :Crystal
Current - Supply (Max) :40mA
Frequency :50 MHz
Frequency Stability :±30ppm
Function :-
Mounting Type :Through Hole
Operating Temperature :-20°C ~ 70°C
Output :HCMOS, TTL
Package / Case :8-DIP, 4 Leads (Half Size, Metal Can)
Product Status :Active
Ratings :-
Spread Spectrum Bandwidth :-
Type :XO (Standard)
Voltage - Supply :3.3V