7V-12.000MDDJ-T
7V-12.000MDDJ-T
Enlarge
For Reference Only
Part Number 7V-12.000MDDJ-T
LIXINC Part # 7V-12.000MDDJ-T
Manufacturer TXC Corporation
Category
Description CRYSTAL 12.0000MHZ 18PF SMD
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models 7V-12.000MDDJ-T PCB Footprint and Symbol
7V-12.000MDDJ-T Specifications
Part Number:7V-12.000MDDJ-T
Brand:Texas Instruments
ESR (Equivalent Series Resistance) :150 Ohms
Frequency :12 MHz
Frequency Stability :±20ppm
Frequency Tolerance :±20ppm
Load Capacitance :18pF
Mounting Type :Surface Mount
Operating Mode :Fundamental
Operating Temperature :-20°C ~ 70°C