595AF375M000DGR
595AF375M000DGR
Enlarge
For Reference Only
Part Number 595AF375M000DGR
LIXINC Part # 595AF375M000DGR
Manufacturer Skyworks Solutions, Inc.
Category
Description XTAL OSC VCXO 375.0000MHZ LVPECL
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models 595AF375M000DGR PCB Footprint and Symbol
595AF375M000DGR Specifications
Part Number:595AF375M000DGR
Brand:Texas Instruments
Absolute Pull Range (APR) :±70ppm
Base Resonator :Crystal
Current - Supply (Max) :135mA
Frequency :375 MHz
Frequency Stability :±50ppm
Function :Enable/Disable
Mounting Type :Surface Mount
Operating Temperature :-40°C ~ 85°C
Output :LVPECL
Package / Case :6-SMD, No Lead
Product Status :Active
Ratings :-
Spread Spectrum Bandwidth :-
Type :VCXO
Voltage - Supply :3.3V