550BF139M776DGR
550BF139M776DGR
Enlarge
For Reference Only
Part Number 550BF139M776DGR
LIXINC Part # 550BF139M776DGR
Manufacturer Skyworks Solutions, Inc.
Category
Description XTAL OSC VCXO 139.7760MHZ LVDS
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models 550BF139M776DGR PCB Footprint and Symbol
550BF139M776DGR Specifications
Part Number:550BF139M776DGR
Brand:Texas Instruments
Absolute Pull Range (APR) :±100ppm
Base Resonator :Crystal
Current - Supply (Max) :108mA
Frequency :139.776 MHz
Frequency Stability :±50ppm
Function :Enable/Disable
Mounting Type :Surface Mount
Operating Temperature :-40°C ~ 85°C
Output :LVDS
Package / Case :6-SMD, No Lead
Product Status :Active
Ratings :-
Spread Spectrum Bandwidth :-
Type :VCXO
Voltage - Supply :3.3V