511MAA83M3333BAGR
511MAA83M3333BAGR
Enlarge
For Reference Only
Part Number 511MAA83M3333BAGR
LIXINC Part # 511MAA83M3333BAGR
Manufacturer Skyworks Solutions, Inc.
Category
Description DIFFERENTIAL/SINGLE-ENDED; SINGL
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models 511MAA83M3333BAGR PCB Footprint and Symbol
511MAA83M3333BAGR Specifications
Part Number:511MAA83M3333BAGR
Brand:Texas Instruments
Absolute Pull Range (APR) :-
Base Resonator :Crystal
Current - Supply (Max) :26mA
Frequency :83.3333 MHz
Frequency Stability :±50ppm
Function :Enable/Disable
Mounting Type :Surface Mount
Operating Temperature :-40°C ~ 85°C
Output :CMOS, Dual (In-Phase)
Package / Case :6-SMD, No Lead
Product Status :Active
Ratings :-
Spread Spectrum Bandwidth :-
Type :XO (Standard)
Voltage - Supply :3.3V