50SEK22M
50SEK22M
Enlarge
For Reference Only
Part Number 50SEK22M
LIXINC Part # 50SEK22M
Manufacturer Panasonic
Category
Description CAP ALUM POLY 22UF 20% 50V T/H
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models 50SEK22M PCB Footprint and Symbol
50SEK22M Specifications
Part Number:50SEK22M
Brand:Texas Instruments
Applications :General Purpose
Capacitance :22 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :35mOhm
Features :-
Impedance :-
Lifetime @ Temp. :1000 Hrs @ 125°C
Mounting Type :Through Hole
Operating Temperature :-55°C ~ 125°C
Package / Case :Radial, Can
Product Status :Active
Ratings :-
Ripple Current @ High Frequency :820 mA @ 100 kHz
Ripple Current @ Low Frequency :41 mA @ 120 Hz
Surface Mount Land Size :-
Tolerance :±20%
Type :Polymer
Voltage - Rated :50 V