403C11A32M00000
403C11A32M00000
Enlarge
For Reference Only
Part Number 403C11A32M00000
LIXINC Part # 403C11A32M00000
Manufacturer CTS Corporation
Category
Description CRYSTAL 32.0000MHZ 10PF SMD
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models 403C11A32M00000 PCB Footprint and Symbol
403C11A32M00000 Specifications
Part Number:403C11A32M00000
Brand:Texas Instruments
ESR (Equivalent Series Resistance) :60 Ohms
Frequency :32 MHz
Frequency Stability :±10ppm
Frequency Tolerance :±10ppm
Load Capacitance :10pF
Mounting Type :Surface Mount
Operating Mode :Fundamental
Operating Temperature :-20°C ~ 70°C