2R5SVPA82MAA
2R5SVPA82MAA
Enlarge
For Reference Only
Part Number 2R5SVPA82MAA
LIXINC Part # 2R5SVPA82MAA
Manufacturer Panasonic
Category
Description CAP ALUM POLY 82UF 20% 2.5V SMD
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models 2R5SVPA82MAA PCB Footprint and Symbol
2R5SVPA82MAA Specifications
Part Number:2R5SVPA82MAA
Brand:Texas Instruments
Applications :General Purpose
Capacitance :82 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :30mOhm
Features :-
Impedance :-
Lead Spacing :-
Lifetime @ Temp. :2000 Hrs @ 105°C
Mounting Type :Surface Mount
Operating Temperature :-55°C ~ 105°C
Package / Case :Radial, Can - SMD
Product Status :Active
Ratings :-
Ripple Current @ High Frequency :1.97 A @ 100 kHz
Ripple Current @ Low Frequency :98.5 mA @ 120 Hz
Tolerance :±20%
Type :Polymer
Voltage - Rated :2.5 V