25QHM53C0.5-31.250
25QHM53C0.5-31.250
Enlarge
For Reference Only
Part Number 25QHM53C0.5-31.250
LIXINC Part # 25QHM53C0.5-31.250
Manufacturer Mercury United Electronics
Category
Description XTAL OSC SSXO 31.2500MHZ CMOS
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models 25QHM53C0.5-31.250 PCB Footprint and Symbol
25QHM53C0.5-31.250 Specifications
Part Number:25QHM53C0.5-31.250
Brand:Texas Instruments
Absolute Pull Range (APR) :-
Base Resonator :Crystal
Current - Supply (Max) :-
Frequency :31.25 MHz
Frequency Stability :±50ppm
Function :Enable/Disable
Mounting Type :Surface Mount
Operating Temperature :-45°C ~ 85°C
Output :CMOS (Low EMI)
Package / Case :4-SMD, No Lead
Product Status :Active
Ratings :-
Spread Spectrum Bandwidth :±0.50%, Center Spread
Type :SSXO
Voltage - Supply :2.5V