25QHM53C0.125-29.4912
25QHM53C0.125-29.4912
Enlarge
For Reference Only
Part Number 25QHM53C0.125-29.4912
LIXINC Part # 25QHM53C0.125-29.4912
Manufacturer Mercury United Electronics
Category
Description XTAL OSC SSXO 29.4912MHZ CMOS
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models 25QHM53C0.125-29.4912 PCB Footprint and Symbol
25QHM53C0.125-29.4912 Specifications
Brand:Texas Instruments
Absolute Pull Range (APR) :-
Base Resonator :Crystal
Current - Supply (Max) :-
Frequency :29.4912 MHz
Frequency Stability :±50ppm
Function :Enable/Disable
Mounting Type :Surface Mount
Operating Temperature :-45°C ~ 85°C
Output :CMOS (Low EMI)
Package / Case :4-SMD, No Lead
Product Status :Active
Ratings :-
Spread Spectrum Bandwidth :±0.125%, Center Spread
Type :SSXO
Voltage - Supply :2.5V