1210Y1K00270JFT
1210Y1K00270JFT
Enlarge
For Reference Only
Part Number 1210Y1K00270JFT
LIXINC Part # 1210Y1K00270JFT
Manufacturer Knowles Syfer
Category
Description CAP CER 27PF 1KV C0G/NP0 1210
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models 1210Y1K00270JFT PCB Footprint and Symbol
1210Y1K00270JFT Specifications
Part Number:1210Y1K00270JFT
Brand:Texas Instruments
Applications :High Reliability, Boardflex Sensitive
Capacitance :27 pF
Failure Rate :-
Features :Soft Termination, High Temperature
Height - Seated (Max) :-
Lead Spacing :-
Lead Style :-
Mounting Type :Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :-55°C ~ 125°C
Package / Case :1210 (3225 Metric)
Product Status :Active
Ratings :-
Temperature Coefficient :C0G, NP0
Tolerance :±5%
Voltage - Rated :1000V (1kV)