0680L9100-01
0680L9100-01
Enlarge
For Reference Only
Part Number 0680L9100-01
LIXINC Part # 0680L9100-01
Manufacturer Bel Fuse, Inc.
Category
Description FUSE BRICK SMD 2410 SLOW 10A
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models 0680L9100-01 PCB Footprint and Symbol
0680L9100-01 Specifications
Part Number:0680L9100-01
Brand:Texas Instruments
Approval Agency :AEC-Q200, CE, cURus
Breaking Capacity @ Rated Voltage :100A AC, 500A DC
Color :-
Current Rating (Amps) :10 A
Fuse Type :Board Mount (Cartridge Style Excluded)
Melting I²t :170
Mounting Type :Surface Mount
Operating Temperature :-55°C ~ 125°C
Package / Case :2-SMD, Square End Block
Product Status :Active
Response Time :Slow Blow
Voltage Rating - AC :50 V
Voltage Rating - DC :75 V