02013J0R5PBWTR\500
02013J0R5PBWTR\500
Enlarge
For Reference Only
Part Number 02013J0R5PBWTR\500
LIXINC Part # 02013J0R5PBWTR\500
Manufacturer KYOCERA AVX
Category
Description CAP THIN FILM 0.5PF 25V 0201
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models 02013J0R5PBWTR\500 PCB Footprint and Symbol
02013J0R5PBWTR\500 Specifications
Part Number:02013J0R5PBWTR\500
Brand:Texas Instruments
Capacitance :0.5 pF
Features :RF, High Q, Low Loss
Mounting Type :Surface Mount
Operating Temperature :-55°C ~ 125°C
Package / Case :0201 (0603 Metric)
Product Status :Active
Tolerance :±0.02pF
Voltage - Rated :25 V