TMK042CG9R9BD-W
TMK042CG9R9BD-W
Enlarge
For Reference Only
Part Number TMK042CG9R9BD-W
LIXINC Part # TMK042CG9R9BD-W
Manufacturer TAIYO YUDEN
Category
Description CAP CER 9.9PF 25V C0G/NP0 01005
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models TMK042CG9R9BD-W PCB Footprint and Symbol
TMK042CG9R9BD-W Specifications
Part Number:TMK042CG9R9BD-W
Brand:Texas Instruments
Applications :General Purpose
Capacitance :9.9 pF
Failure Rate :-
Features :-
Height - Seated (Max) :-
Lead Spacing :-
Lead Style :-
Mounting Type :Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :-55°C ~ 125°C
Package / Case :01005 (0402 Metric)
Product Status :Active
Ratings :-
Temperature Coefficient :C0G, NP0
Tolerance :±0.1pF
Voltage - Rated :25V