THS1527RJ
THS1527RJ
Enlarge
For Reference Only
Part Number THS1527RJ
LIXINC Part # THS1527RJ
Manufacturer TE Connectivity AMP Connectors
Category
Description RES CHAS MNT 27 OHM 5% 15W
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models THS1527RJ PCB Footprint and Symbol
THS1527RJ Specifications
Part Number:THS1527RJ
Brand:Texas Instruments
Coating, Housing Type :Aluminum
Composition :Wirewound
Failure Rate :-
Features :-
Lead Style :Solder Lugs
Mounting Feature :Flanges
Operating Temperature :-55°C ~ 200°C
Package / Case :Axial, Box
Power (Watts) :15W
Product Status :Active
Resistance :27 Ohms
Temperature Coefficient :±50ppm/°C
Tolerance :±5%