SIT8008BIF31-33E-88.360000
SIT8008BIF31-33E-88.360000
Enlarge
For Reference Only
Part Number SIT8008BIF31-33E-88.360000
LIXINC Part # SIT8008BIF31-33E-88.360000
Manufacturer SiTime
Category
Description MEMS OSC XO 88.3600MHZ HCMOS
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models SIT8008BIF31-33E-88.360000 PCB Footprint and Symbol
SIT8008BIF31-33E-88.360000 Specifications
Brand:Texas Instruments
Absolute Pull Range (APR) :-
Base Resonator :MEMS
Current - Supply (Max) :4.5mA
Frequency :88.36 MHz
Frequency Stability :±20ppm
Function :Enable/Disable
Mounting Type :Surface Mount
Operating Temperature :-40°C ~ 85°C
Output :HCMOS, LVCMOS
Package / Case :4-SMD, No Lead
Product Status :Active
Ratings :-
Spread Spectrum Bandwidth :-
Type :XO (Standard)
Voltage - Supply :3.3V