SG-8018CE 166.6250M-TJHSA0
SG-8018CE 166.6250M-TJHSA0
Enlarge
For Reference Only
Part Number SG-8018CE 166.6250M-TJHSA0
LIXINC Part # SG-8018CE 166.6250M-TJHSA0
Manufacturer Epson
Category
Description XTAL OSC XO 166.6250MHZ CMOS SMD
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models SG-8018CE 166.6250M-TJHSA0 PCB Footprint and Symbol
SG-8018CE 166.6250M-TJHSA0 Specifications
Brand:Texas Instruments
Absolute Pull Range (APR) :-
Base Resonator :Crystal
Current - Supply (Max) :8.1mA
Frequency :166.625 MHz
Frequency Stability :±50ppm
Function :Standby (Power Down)
Mounting Type :Surface Mount
Operating Temperature :-40°C ~ 105°C
Output :CMOS
Package / Case :4-SMD, No Lead
Product Status :Active
Ratings :-
Spread Spectrum Bandwidth :-
Type :XO (Standard)
Voltage - Supply :1.62V ~ 3.63V