SG-8018CA 16.7800M-TJHPA0
SG-8018CA 16.7800M-TJHPA0
Enlarge
For Reference Only
Part Number SG-8018CA 16.7800M-TJHPA0
LIXINC Part # SG-8018CA 16.7800M-TJHPA0
Manufacturer Epson
Category
Description XTAL OSC XO 16.7800MHZ CMOS SMD
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models SG-8018CA 16.7800M-TJHPA0 PCB Footprint and Symbol
SG-8018CA 16.7800M-TJHPA0 Specifications
Brand:Texas Instruments
Absolute Pull Range (APR) :-
Base Resonator :Crystal
Current - Supply (Max) :3.5mA
Frequency :16.78 MHz
Frequency Stability :±50ppm
Function :Enable/Disable
Mounting Type :Surface Mount
Operating Temperature :-40°C ~ 105°C
Output :CMOS
Package / Case :4-SMD, No Lead
Product Status :Active
Ratings :-
Spread Spectrum Bandwidth :-
Type :XO (Standard)
Voltage - Supply :1.62V ~ 3.63V