MT1-S-12-020-3-A21-B-J
MT1-S-12-020-3-A21-B-J
Enlarge
For Reference Only
Part Number MT1-S-12-020-3-A21-B-J
LIXINC Part # MT1-S-12-020-3-A21-B-J
Manufacturer Carling Technologies
Category
Description CIRCUIT BREAKER
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models MT1-S-12-020-3-A21-B-J PCB Footprint and Symbol
MT1-S-12-020-3-A21-B-J Specifications
Brand:Texas Instruments
Actuator Type :Push-Pull
Approval Agency :TUV, UL489A
Breaker Type :Magnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating (Amps) :20mA
Illumination :None
Illumination Voltage (Nominal) :-
Mounting Type :Panel Mount
Number of Poles :1
Product Status :Active
Voltage Rating - AC :250 V
Voltage Rating - DC :80 V