MSAST042SCG270JWNA01
MSAST042SCG270JWNA01
Enlarge
For Reference Only
Part Number MSAST042SCG270JWNA01
LIXINC Part # MSAST042SCG270JWNA01
Manufacturer TAIYO YUDEN
Category
Description CAP CER 27PF 25V C0G/NP0 01005
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models MSAST042SCG270JWNA01 PCB Footprint and Symbol
MSAST042SCG270JWNA01 Specifications
Brand:Texas Instruments
Applications :General Purpose
Capacitance :27 pF
Failure Rate :-
Features :-
Height - Seated (Max) :-
Lead Spacing :-
Lead Style :-
Mounting Type :Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :-55°C ~ 125°C
Package / Case :01005 (0402 Metric)
Product Status :Active
Ratings :-
Temperature Coefficient :C0G, NP0
Tolerance :±5%
Voltage - Rated :25V