MCASU063SCG270JFNA1J
MCASU063SCG270JFNA1J
Enlarge
For Reference Only
Part Number MCASU063SCG270JFNA1J
LIXINC Part # MCASU063SCG270JFNA1J
Manufacturer TAIYO YUDEN
Category
Description CAP CER 27PF 50V C0G/NP0 0201
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models MCASU063SCG270JFNA1J PCB Footprint and Symbol
MCASU063SCG270JFNA1J Specifications
Brand:Texas Instruments
Applications :Automotive
Capacitance :27 pF
Failure Rate :-
Features :-
Height - Seated (Max) :-
Lead Spacing :-
Lead Style :-
Mounting Type :Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :-55°C ~ 125°C
Package / Case :0201 (0603 Metric)
Product Status :Active
Ratings :AEC-Q200
Temperature Coefficient :C0G, NP0
Tolerance :±5%
Voltage - Rated :50V