HSC25011RJ
HSC25011RJ
Enlarge
For Reference Only
Part Number HSC25011RJ
LIXINC Part # HSC25011RJ
Manufacturer TE Connectivity AMP Connectors
Category
Description RES CHAS MNT 11 OHM 5% 250W
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models HSC25011RJ PCB Footprint and Symbol
HSC25011RJ Specifications
Part Number:HSC25011RJ
Brand:Texas Instruments
Coating, Housing Type :Aluminum
Composition :Wirewound
Failure Rate :-
Features :-
Lead Style :Terminal Screw Type
Mounting Feature :Flanges
Operating Temperature :-55°C ~ 200°C
Package / Case :Axial, Box
Power (Watts) :250W
Product Status :Active
Resistance :11 Ohms
Temperature Coefficient :±50ppm/°C
Tolerance :±5%