EG-2101CA 332.0000M-PCYB
EG-2101CA 332.0000M-PCYB
Enlarge
For Reference Only
Part Number EG-2101CA 332.0000M-PCYB
LIXINC Part # EG-2101CA 332.0000M-PCYB
Manufacturer Epson
Category
Description XTAL OSC SO 332.0000MHZ LVPECL
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models EG-2101CA 332.0000M-PCYB PCB Footprint and Symbol
EG-2101CA 332.0000M-PCYB Specifications
Brand:Texas Instruments
Absolute Pull Range (APR) :-
Base Resonator :Crystal
Current - Supply (Max) :60mA
Frequency :332 MHz
Frequency Stability :±100ppm
Function :Enable/Disable
Mounting Type :Surface Mount
Operating Temperature :0°C ~ 70°C
Output :LVPECL
Package / Case :6-SMD, No Lead
Product Status :Obsolete
Ratings :-
Spread Spectrum Bandwidth :-
Type :SO (SAW)
Voltage - Supply :3.3V