EEH-ZT1E221V
EEH-ZT1E221V
Enlarge
For Reference Only
Part Number EEH-ZT1E221V
LIXINC Part # EEH-ZT1E221V
Manufacturer Panasonic
Category
Description CAP ALUM POLY HYB 220UF 25V SMD
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models EEH-ZT1E221V PCB Footprint and Symbol
EEH-ZT1E221V Specifications
Part Number:EEH-ZT1E221V
Brand:Texas Instruments
Applications :Automotive
Capacitance :220 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :22mOhm
Lead Spacing :-
Lifetime @ Temp. :4000 Hrs @ 125°C
Mounting Type :Surface Mount
Operating Temperature :-55°C ~ 125°C
Ratings :AEC-Q200
Ripple Current @ High Frequency :2.9 A @ 100 kHz
Ripple Current @ Low Frequency :435 mA @ 120 Hz
Tolerance :±20%
Type :Hybrid
Voltage - Rated :25 V