CB3-3I-44M040000
CB3-3I-44M040000
Enlarge
For Reference Only
Part Number CB3-3I-44M040000
LIXINC Part # CB3-3I-44M040000
Manufacturer CTS Corporation
Category
Description XTAL OSC XO 44.040MHZ 5V SMD
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models CB3-3I-44M040000 PCB Footprint and Symbol
CB3-3I-44M040000 Specifications
Part Number:CB3-3I-44M040000
Brand:Texas Instruments
Absolute Pull Range (APR) :-
Base Resonator :Crystal
Current - Supply (Max) :50mA
Frequency :44.04 MHz
Frequency Stability :±50ppm
Function :Enable/Disable
Mounting Type :Surface Mount
Operating Temperature :-40°C ~ 85°C
Output :HCMOS, TTL
Package / Case :4-SMD, No Lead
Product Status :Active
Ratings :-
Spread Spectrum Bandwidth :-
Type :XO (Standard)
Voltage - Supply :5V