C1005C0G1H030B050BA
C1005C0G1H030B050BA
Enlarge
For Reference Only
Part Number C1005C0G1H030B050BA
LIXINC Part # C1005C0G1H030B050BA
Manufacturer TDK Corporation
Category
Description CAP CER 3PF 50V C0G 0402
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models C1005C0G1H030B050BA PCB Footprint and Symbol
C1005C0G1H030B050BA Specifications
Brand:Texas Instruments
Applications :General Purpose
Capacitance :3 pF
Failure Rate :-
Features :Low ESL
Height - Seated (Max) :-
Lead Spacing :-
Lead Style :-
Mounting Type :Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :-55°C ~ 125°C
Package / Case :0402 (1005 Metric)
Product Status :Not For New Designs
Ratings :-
Temperature Coefficient :C0G, NP0
Tolerance :±0.1pF
Voltage - Rated :50V