C0603X270G1HAC7867
C0603X270G1HAC7867
Enlarge
For Reference Only
Part Number C0603X270G1HAC7867
LIXINC Part # C0603X270G1HAC7867
Manufacturer KEMET
Category
Description CAP CER 0603 27PF 100V ULTRA STA
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models C0603X270G1HAC7867 PCB Footprint and Symbol
C0603X270G1HAC7867 Specifications
Part Number:C0603X270G1HAC7867
Brand:Texas Instruments
Applications :Boardflex Sensitive
Capacitance :27 pF
Failure Rate :-
Features :Low ESL, Soft Termination, High Temperature
Height - Seated (Max) :-
Lead Spacing :-
Lead Style :-
Mounting Type :Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :-55°C ~ 150°C
Package / Case :0603 (1608 Metric)
Product Status :Active
Ratings :-
Temperature Coefficient :X8R
Tolerance :±2%
Voltage - Rated :100V