BQ500511ARHAT
Enlarge
For Reference Only
| Part Number | BQ500511ARHAT |
| LIXINC Part # | BQ500511ARHAT |
| Manufacturer | Texas Instruments |
| Category | |
| Description | IC WIRELESS TRANSMITTER 40VQFN |
| Lifecycle | Active |
| RoHS | No RoHS Information |
| EDA/CAD Models | BQ500511ARHAT PCB Footprint and Symbol |
| Warehouses | USA, Europe, China, Hong Kong SAR |
| Estimated Delivery | Oct 23 - Oct 27 2024(Choose Expedited Shipping) |
| Warranty | Up to 1 year [Limited-Warranty]* |
| Payment |
|
| Shipping | ![]() |
BQ500511ARHAT Specifications
| Part Number: | BQ500511ARHAT |
| Brand: | Texas Instruments |
| Applications : | Wireless Power Transmitter |
| Current - Supply : | 3.45mA |
| Mounting Type : | Surface Mount |
| Operating Temperature : | -40°C ~ 85°C |
| Package / Case : | 40-VFQFN Exposed Pad |
| Product Status : | Not For New Designs |
| Supplier Device Package : | 40-VQFN (6x6) |
| Voltage - Supply : | 2V ~ 3.6V |
The Products You May Be Interested In
|
|
BM81810MUV-ME2 | 2785 More on Order |
|
|
|
TPS25740RGER | 889 More on Order |
|
|
|
CYPD3177-24LQXQT | 4590 More on Order |
|
|
|
MAX17075ETG+T | 1784 More on Order |
|
|
|
MAX16126TCA+T | 3648 More on Order |
|
|
|
LP3906SQ-JXXI/NOPB | 3389 More on Order |
|
|
|
HD3SS3220RNHR | 1003 More on Order |
|
|
|
BQ51051BRHLR | 3346 More on Order |
|
|
|
UCS1003-1-BP | 4223 More on Order |
|
|
|
MAX253ESA+T | 1576 More on Order |
|
|
|
HD3SS3220RNHT | 3710 More on Order |
|
|
|
MAX16127TC+T | 4324 More on Order |
|
|
|
LTC4361IDC-1#TRMPBF | 989 More on Order |
|
|
|
LTC3553EUD#TRPBF | 4972 More on Order |
|
|
|
L99PM62GXPTR | 3396 More on Order |
Quick Inquiry
| In Stock | 4884 - More on Order |
|---|---|
| Quote Limit | No Limit |
| Lead-Time | To be Confirmed |
| Minimum | 1 |
Warm Tips: Please fill out the form below. We will contact you as soon as possible.
Pricing (USD)
| Qty. | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | $5.9900 | $5.9900 |
XingHuan will offer the most competitive prices for you, please refer to the quotations.
Contact Us
Please feel free to contact us for details.
Our Certificates
ISO9001:2015 & ISO14001:2015

