A780MS107M1JLAV030
A780MS107M1JLAV030
Enlarge
For Reference Only
Part Number A780MS107M1JLAV030
LIXINC Part # A780MS107M1JLAV030
Manufacturer KEMET
Category
Description CAP ALUM POLY HYB 100UF 63V SMD
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models A780MS107M1JLAV030 PCB Footprint and Symbol
A780MS107M1JLAV030 Specifications
Part Number:A780MS107M1JLAV030
Brand:Texas Instruments
Applications :Automotive
Capacitance :100 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :30mOhm
Features :-
Impedance :-
Lead Spacing :-
Lifetime @ Temp. :3000 Hrs @ 125°C
Mounting Type :Surface Mount
Operating Temperature :-55°C ~ 125°C
Package / Case :Radial, Can - SMD
Product Status :Active
Ratings :AEC-Q200
Ripple Current @ High Frequency :1.5 A @ 100 kHz
Ripple Current @ Low Frequency :330 mA @ 100 Hz
Tolerance :±20%
Type :Hybrid
Voltage - Rated :63 V