A768EB127M1DLAE034
A768EB127M1DLAE034
Enlarge
For Reference Only
Part Number A768EB127M1DLAE034
LIXINC Part # A768EB127M1DLAE034
Manufacturer KEMET
Category
Description CAP ALUM POLY 120UF 20% 20V SMD
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models A768EB127M1DLAE034 PCB Footprint and Symbol
A768EB127M1DLAE034 Specifications
Part Number:A768EB127M1DLAE034
Brand:Texas Instruments
Applications :General Purpose
Capacitance :120 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :34mOhm
Features :-
Impedance :-
Lead Spacing :-
Lifetime @ Temp. :2000 Hrs @ 125°C
Mounting Type :Surface Mount
Operating Temperature :-55°C ~ 125°C
Package / Case :Radial, Can - SMD
Product Status :Active
Ratings :-
Ripple Current @ High Frequency :1.3 A @ 100 kHz
Ripple Current @ Low Frequency :65 mA @ 120 Hz
Tolerance :±20%
Type :Polymer
Voltage - Rated :20 V