A767MU226M2ALAE038
A767MU226M2ALAE038
Enlarge
For Reference Only
Part Number A767MU226M2ALAE038
LIXINC Part # A767MU226M2ALAE038
Manufacturer KEMET
Category
Description CAP ALUM POLY 22UF 20% 100V SMD
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models A767MU226M2ALAE038 PCB Footprint and Symbol
A767MU226M2ALAE038 Specifications
Part Number:A767MU226M2ALAE038
Brand:Texas Instruments
Applications :General Purpose
Capacitance :22 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :38mOhm
Lead Spacing :-
Lifetime @ Temp. :2000 Hrs @ 105°C
Mounting Type :Surface Mount
Operating Temperature :-55°C ~ 105°C
Ratings :-
Ripple Current @ High Frequency :2.25 A @ 100 kHz
Ripple Current @ Low Frequency :112.5 mA @ 120 Hz
Tolerance :±20%
Type :Polymer
Voltage - Rated :100 V