A767KS106M2ALAE045
A767KS106M2ALAE045
Enlarge
For Reference Only
Part Number A767KS106M2ALAE045
LIXINC Part # A767KS106M2ALAE045
Manufacturer KEMET
Category
Description CAP ALUM POLY 10UF 20% 100V SMD
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models A767KS106M2ALAE045 PCB Footprint and Symbol
A767KS106M2ALAE045 Specifications
Part Number:A767KS106M2ALAE045
Brand:Texas Instruments
Applications :General Purpose
Capacitance :10 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :45mOhm
Lead Spacing :-
Lifetime @ Temp. :2000 Hrs @ 105°C
Mounting Type :Surface Mount
Operating Temperature :-55°C ~ 105°C
Ratings :-
Ripple Current @ High Frequency :1.7 A @ 100 kHz
Ripple Current @ Low Frequency :85 mA @ 120 Hz
Tolerance :±20%
Type :Polymer
Voltage - Rated :100 V