A767KN826M1VLAE031
A767KN826M1VLAE031
Enlarge
For Reference Only
Part Number A767KN826M1VLAE031
LIXINC Part # A767KN826M1VLAE031
Manufacturer KEMET
Category
Description CAP ALUM POLY 82UF 20% 35V SMD
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models A767KN826M1VLAE031 PCB Footprint and Symbol
A767KN826M1VLAE031 Specifications
Part Number:A767KN826M1VLAE031
Brand:Texas Instruments
Applications :General Purpose
Capacitance :82 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :31mOhm
Lead Spacing :-
Lifetime @ Temp. :2000 Hrs @ 105°C
Mounting Type :Surface Mount
Operating Temperature :-55°C ~ 105°C
Ratings :-
Ripple Current @ High Frequency :3.6 A @ 100 kHz
Ripple Current @ Low Frequency :180 mA @ 120 Hz
Tolerance :±20%
Type :Polymer
Voltage - Rated :35 V