A765EG337M0JLAE017
A765EG337M0JLAE017
Enlarge
For Reference Only
Part Number A765EG337M0JLAE017
LIXINC Part # A765EG337M0JLAE017
Manufacturer KEMET
Category
Description CAP ALUM POLY 330UF 20% 6.3V SMD
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models A765EG337M0JLAE017 PCB Footprint and Symbol
A765EG337M0JLAE017 Specifications
Part Number:A765EG337M0JLAE017
Brand:Texas Instruments
Applications :General Purpose
Capacitance :330 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :17mOhm
Features :-
Impedance :-
Lead Spacing :-
Lifetime @ Temp. :2000 Hrs @ 105°C
Mounting Type :Surface Mount
Operating Temperature :-55°C ~ 105°C
Package / Case :Radial, Can - SMD
Product Status :Active
Ratings :-
Ripple Current @ High Frequency :2.57 A @ 100 kHz
Ripple Current @ Low Frequency :128.5 mA @ 120 Hz
Tolerance :±20%
Type :Polymer
Voltage - Rated :6.3 V