A759PY337M1JAAE042
A759PY337M1JAAE042
Enlarge
For Reference Only
Part Number A759PY337M1JAAE042
LIXINC Part # A759PY337M1JAAE042
Manufacturer KEMET
Category
Description CAP ALUM POLY 330UF 20% 63V T/H
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models A759PY337M1JAAE042 PCB Footprint and Symbol
A759PY337M1JAAE042 Specifications
Part Number:A759PY337M1JAAE042
Brand:Texas Instruments
Applications :General Purpose
Capacitance :330 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :42mOhm
Features :-
Impedance :-
Lifetime @ Temp. :2000 Hrs @ 125°C
Mounting Type :Through Hole
Operating Temperature :-55°C ~ 125°C
Ratings :-
Ripple Current @ High Frequency :4.03 A @ 100 kHz
Ripple Current @ Low Frequency :201.5 mA @ 120 Hz
Surface Mount Land Size :-
Tolerance :±20%
Type :Polymer
Voltage - Rated :63 V