A759MS226M2AAAE045
A759MS226M2AAAE045
Enlarge
For Reference Only
Part Number A759MS226M2AAAE045
LIXINC Part # A759MS226M2AAAE045
Manufacturer KEMET
Category
Description CAP ALUM POLY 22UF 20% 100V T/H
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models A759MS226M2AAAE045 PCB Footprint and Symbol
A759MS226M2AAAE045 Specifications
Part Number:A759MS226M2AAAE045
Brand:Texas Instruments
Applications :General Purpose
Capacitance :22 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :45mOhm
Features :-
Impedance :-
Lifetime @ Temp. :2000 Hrs @ 125°C
Mounting Type :Through Hole
Operating Temperature :-55°C ~ 125°C
Package / Case :Radial, Can
Product Status :Active
Ratings :-
Ripple Current @ High Frequency :2.3 A @ 100 kHz
Ripple Current @ Low Frequency :115 mA @ 120 Hz
Surface Mount Land Size :-
Tolerance :±20%
Type :Polymer
Voltage - Rated :100 V