A759EK226M1JAAE054
A759EK226M1JAAE054
Enlarge
For Reference Only
Part Number A759EK226M1JAAE054
LIXINC Part # A759EK226M1JAAE054
Manufacturer KEMET
Category
Description CAP ALUM POLY 22UF 20% 63V TH
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models A759EK226M1JAAE054 PCB Footprint and Symbol
A759EK226M1JAAE054 Specifications
Part Number:A759EK226M1JAAE054
Brand:Texas Instruments
Applications :General Purpose
Capacitance :22 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :54mOhm
Features :-
Impedance :-
Lifetime @ Temp. :2000 Hrs @ 125°C
Mounting Type :Through Hole
Operating Temperature :-55°C ~ 125°C
Ratings :-
Ripple Current @ High Frequency :1.998 A @ 100 kHz
Ripple Current @ Low Frequency :99.9 mA @ 120 Hz
Surface Mount Land Size :-
Tolerance :±20%
Type :Polymer
Voltage - Rated :63 V