A759BQ226M1VAAE080
A759BQ226M1VAAE080
Enlarge
For Reference Only
Part Number A759BQ226M1VAAE080
LIXINC Part # A759BQ226M1VAAE080
Manufacturer KEMET
Category
Description CAP ALUM POLY 22UF 20% 35V T/H
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models A759BQ226M1VAAE080 PCB Footprint and Symbol
A759BQ226M1VAAE080 Specifications
Part Number:A759BQ226M1VAAE080
Brand:Texas Instruments
Applications :General Purpose
Capacitance :22 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :80mOhm
Features :-
Impedance :-
Lifetime @ Temp. :2000 Hrs @ 125°C
Mounting Type :Through Hole
Operating Temperature :-55°C ~ 125°C
Ratings :-
Ripple Current @ High Frequency :600 mA @ 100 kHz
Ripple Current @ Low Frequency :30 mA @ 120 Hz
Surface Mount Land Size :-
Tolerance :±20%
Type :Polymer
Voltage - Rated :35 V