A758EK336M1EAAE040
A758EK336M1EAAE040
Enlarge
For Reference Only
Part Number A758EK336M1EAAE040
LIXINC Part # A758EK336M1EAAE040
Manufacturer KEMET
Category
Description CAP ALUM POLY 33UF 20% 25V T/H
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models A758EK336M1EAAE040 PCB Footprint and Symbol
A758EK336M1EAAE040 Specifications
Part Number:A758EK336M1EAAE040
Brand:Texas Instruments
Applications :General Purpose
Capacitance :33 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :40mOhm
Features :-
Impedance :-
Lifetime @ Temp. :5000 Hrs @ 105°C
Mounting Type :Through Hole
Operating Temperature :-55°C ~ 105°C
Ratings :-
Ripple Current @ High Frequency :3.1 A @ 100 kHz
Ripple Current @ Low Frequency :-
Surface Mount Land Size :-
Tolerance :±20%
Type :Polymer
Voltage - Rated :25 V