A750KW337M1VAAE020
A750KW337M1VAAE020
Enlarge
For Reference Only
Part Number A750KW337M1VAAE020
LIXINC Part # A750KW337M1VAAE020
Manufacturer KEMET
Category
Description CAP ALUM POLY 330UF 20% 35V T/H
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models A750KW337M1VAAE020 PCB Footprint and Symbol
A750KW337M1VAAE020 Specifications
Part Number:A750KW337M1VAAE020
Brand:Texas Instruments
Applications :General Purpose
Capacitance :330 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :20mOhm
Features :-
Impedance :-
Lifetime @ Temp. :2000 Hrs @ 105°C
Mounting Type :Through Hole
Operating Temperature :-55°C ~ 105°C
Ratings :-
Ripple Current @ High Frequency :4.1 A @ 100 kHz
Ripple Current @ Low Frequency :205 mA @ 120 Hz
Surface Mount Land Size :-
Tolerance :±20%
Type :Polymer
Voltage - Rated :35 V