71V65603S150PFG
71V65603S150PFG
Enlarge
For Reference Only
Part Number 71V65603S150PFG
LIXINC Part # 71V65603S150PFG
Manufacturer Renesas Electronics Corporation
Category
Description IC SRAM 9MBIT PARALLEL 100TQFP
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models 71V65603S150PFG PCB Footprint and Symbol
71V65603S150PFG Specifications
Part Number:71V65603S150PFG
Brand:Texas Instruments
Access Time :3.8 ns
Clock Frequency :150 MHz
Memory Format :SRAM
Memory Interface :Parallel
Memory Size :9Mb (256K x 36)
Memory Type :Volatile
Mounting Type :Surface Mount
Operating Temperature :0°C ~ 70°C (TA)
Package / Case :100-LQFP
Product Status :Active
Supplier Device Package :100-TQFP (14x14)
Technology :SRAM - Synchronous, SDR (ZBT)
Voltage - Supply :3.135V ~ 3.465V