2R5SVPT680MX
2R5SVPT680MX
Enlarge
For Reference Only
Part Number 2R5SVPT680MX
LIXINC Part # 2R5SVPT680MX
Manufacturer Panasonic
Category
Description CAP ALUM POLY 680UF 20% 2.5V SMD
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models 2R5SVPT680MX PCB Footprint and Symbol
2R5SVPT680MX Specifications
Part Number:2R5SVPT680MX
Brand:Texas Instruments
Applications :General Purpose
Capacitance :680 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :16mOhm
Features :-
Impedance :-
Lead Spacing :-
Lifetime @ Temp. :20000 Hrs @ 105°C
Mounting Type :Surface Mount
Operating Temperature :-55°C ~ 105°C
Package / Case :Radial, Can - SMD
Product Status :Active
Ratings :-
Ripple Current @ High Frequency :3.5 A @ 100 kHz
Ripple Current @ Low Frequency :175 mA @ 120 Hz
Tolerance :±20%
Type :Polymer
Voltage - Rated :2.5 V