10SVP15M
10SVP15M
Enlarge
For Reference Only
Part Number 10SVP15M
LIXINC Part # 10SVP15M
Manufacturer Panasonic
Category
Description CAP ALUM POLY 15UF 20% 10V SMD
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models 10SVP15M PCB Footprint and Symbol
10SVP15M Specifications
Part Number:10SVP15M
Brand:Texas Instruments
Applications :General Purpose
Capacitance :15 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :200mOhm
Features :-
Impedance :-
Lead Spacing :-
Lifetime @ Temp. :2000 Hrs @ 105°C
Mounting Type :Surface Mount
Operating Temperature :-55°C ~ 105°C
Package / Case :Radial, Can - SMD
Product Status :Active
Ratings :-
Ripple Current @ High Frequency :740 mA @ 100 kHz
Ripple Current @ Low Frequency :37 mA @ 120 Hz
Tolerance :±20%
Type :Polymer
Voltage - Rated :10 V